АМОНІТ

Прадавні головоногі молюски, які з’явились у девонському періоді (360 млн. р. тому) та вимерли у крейдяному (65млн.р.).

Амоніти були хижаками, які полювали на рибу та інших тварин, меншого розміру. В розмірах, мушлі цих молюсків досягали до 3х метрів в діаметрі! Їх ворогами були такі морські рептилії як мозазаври, плезіозаври (до речі, які жили на території сучасної України, як і Амоніти), та інші великі хижаки. Тільки молюски, мушлі яких встигли вирости величезних розмірів, могли вже нікого не боятися.

Скам’янілі мушлі Амонітів, грали дуже важливу роль в науці, для визначенні стратеграфії груп морських копалин. По скам’янілих мушлях, вчені визначали, який шар осадових ґрунтів, до якого періоду належить.

Назва Амоніт – з’явилася у давні часи, прадавні Єгиптяни, звернули увагу, що закручена мушля цих молюсків, схожа на рога бога Амона Фіванського, який зображався з закрученими рогами Овна, які нагадували мушлю Амоніта.

Жреці проголосили Амоніт, одним з втілень бога Ра, який був головним божеством Єгипетського пантеону, та дали йому назву Амон-Ра.

Властивості Амоніту – для багатьох народів світу, викопна мушля Амоніту, вважається символом сімейного щастя та достатку, нескінченності, дарує властивості передбачення та відчуття зв’язку різних часів та світів.

В Ірландії, Амоніти називали «скам’янілими зміями», у Німеччині «золотими равликами». Шамани та чаклуни, використовували мушлю Амоніта, для зв’язку з іншими світами та для посилення передбачення. Греки як і Єгиптяни, клали мушлю біля голови на ніч, та вірили, що вони побачать в ночі гарний сон.

 

У наш час, скам’яніла мушля головоногого молюска Амоніта, вважається напів дорогоцінним камінням та широко використовується для виробництва різноманітних ювелірних прикрас та є популярним предметом інтер’єру.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code